ШТА ДА ЧИТАМ?

Дечја декупаж маштаоница

Народна библиотека ,,Илија М. Петровић'' Пожаревац организовала је још једну ,,Новогодишњу декупаж радионицу'', али овог пута за предшколску децу и ђаке првог и другог разреда, 27. децембра 2017. године. Уз празничну атмосферу, песму, музику, смех и одушевљење родитеља, малишани су правили новогодишње украсе. Радионицу је водила Александра Миленковић.

Циљ новогодишње креативне радионице је стварање позитивне асоцијације код деце и неговање традиције.  Деца су на креативан начин испољила своју машту и жеље, присетили су се лепих догађаја у протеклој години и покушали да замисле наредну. Све су то изразили стварањем разних предмета и малих уметничких дела који су пропраћени новогодишњим темама. На овај начин желимо да деца коришћењем различитих материјала (традиционалних и нових) развијају своју машту, креативност, моторику и наравно да се бескрајно забаве и уживају.