Историја Кине

У Библиотеци у Костолцу, Одељењу Народне библиотеке „Илија М. Петровић“ Пожаревац, у среду 11. октобра, наш завичајни писац, дипломирани инжињер машинства по струци, представио је Костолчанима своју књигу ,,Духови забрањеног града: Демистификација пада Кинеског царства''. Уз студиозну презентацију, аутор је представио свој пут у Кину и део из велике кинеске историје који је њему највише привукао пажњу, а који је описао у својој књизи. Зашто је Кина била толико напреднија у односу на остале цивилизације? Зашто онa то престаје да буде половином 19. века? У ком тренутку је Кина престала да буде напреднија од других цивилизација? Колико је трговина опијумом имала утицаја на њену пропаст? Колики је био утицај енглеске империје и породице Ротшилд на политичке и економске прилике у Кини? Ко је била Сунг Мејлинг, жена која је живела кроз три века? Једно веома посећено и едукативно књижевно вече, које је протекло у разговору о овим темама.