ТАЈНА ВЕЗА

У Народној библиотеци ,,Илија М. Петровић” Пожаревац одржано је вече ,,Тајна веза'', посвећено песнику Душку Трифуновићу. Аутор програма и извођач песама био је Бранко Пражић, музичар и композитор.

Као дугогодишњи пријатељ Душка Трифуновића, Бранко Пражић је евоцирао успомене на бројне сусрете и гостовања са њим,  истичући његову спонтаност и занатско умеће. Посебно је нагласио да је он једини песник на свету коме је компоновано 300 песама, од којих се тридесетак изводе и данас. Великој популарности Душкових песама допринели су извођачи као што су Горан Бреговић и Бијело дугме, Индекси, Тешка индустрија и Здравко Чолић.

У склопу програма, поред приче о Душку, певања чувених поп и рок хитова, Бранко Пражић је рецитовао и неке од најпознатијих песама (Шта би дао да си на мом мјесту, Пристао сам бићу све што хоће, Грешио сам много) као и четири песме из циклуса TEMPO SECONDO.