ЗАШТИТА АРХИВСКЕ ГРАЂЕ

Народна библиотека ,,Илија М. Петровић'' Пожаревац учествовала је на семинару ,,Заштита документарног материјала и архивске грађе у установама културе на територији Браничевског управног округа'', који је организовао Историјски архив Пожаревац, 2. 3. 2017. године у Центру за културу.

Циљ семинара био је подизање стандардних знања о важности документације која настане радом значајних установа културе. То истовремено значи и подстицање одговорног односа према архивској грађи и документарном материјалу стваралаца у области делатности културе.

Семинар је водила Јасмина Живковић, виши архивист, а био је посвећен запосленима у установама културе, односно у музејима, библиотекама, културним центрима и галеријама Браничевског округа, како би се њиховим законитим и правилним радом омогућило прописно и безбедно чување важне документације за град, регион и државу.